Türkiye Hollanda Nakliye

  • türkiye hollanda nakliye: threeline lojistik
  • uluslararası nakliye:

Türkiye Hollanda Nakliye

Hollanda (Felemenkçe:  Nederland ), Hollanda Krallığı’nı meydana getiren dört ülkeden biri. Topraklarının çok büyük bir kısmı Batı Avrupa’dadır, ayrıca Karayipler’de üç adası bulunmaktadır.

 

Hollanda çok güçlü bir ekonomiye sahiptir ve yüzyıllardır Avrupa ekonomisinde özel bir rol oynamıştır. 16. yüzyıldan beridir gemicilik, balıkçılık, ticaret ve bankacılık Hollanda ekonomisinin en önemli sektörleri olmuştur. Hollanda, dünyanın en fazla ihracat yapan ilk on ülkesinden biridir.

Hollanda dünyadaki 16. en büyük ekonomiye sahiptir ve kişi başına düşen nominal gayri safi yurtiçi hasıla sıralamasında 7. sıradadır. 1997-2000 yılları arasında yıllık büyüme Avrupa ortalamasının oldukça üstünde olan %4 civarında seyretti. 2001-2005 yılları arasında büyüme tüm dünyayla birlikte yavaşlasa da, 2007’nin üçüncü çeyreğinde yeniden %4.1’e çıktı. Eurostat’a göre Hollanda’da işsizlik oranı Ekim 2011 itibarı ile %4.8’dir ve bu AB ülkeleri arasındaki en düşük orandır.

Hollanda ile uluslararası nakliye  hizmeti verdiğimiz bir çok ülkeden bir çok firma bulunmaktadır.Sizde tecrübelerimizi paylaşmak ve en uygun fiyatlar uluslararası nakliye hizmeti almak isterseniz aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Ekonomi Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yer alan verilere göre Türkiye Hollanda’ya yaklaşık 3.6 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirirken, yapılan ithalat ise 3 milyar dolar düzeyinde bulunuyor.

Hollanda’nın ihracatında birinciliği petrol ham maddesi alırken, ithalatta da petrol yağları birinci sırada yer aldı.

Türkiye’nin Hollanda’ya ihraç ettiği başlıca ürünler: Giyim eşyası ve aksesuarları, kara ulaşım araçları, tekstil elyafı ve mamulleri.

Türkiye’nin Hollanda’dan ithal ettiği başlıca ürünler: Metal cevherleri, kara ulaşım araçları, plastik ve kimyasallar.

İki ülke arasında son yıllarda artan ticaret hacmine en büyük örnek ise 2002 ile 2011 yılları arasındaki değişim gösterilebilir. 2002 yılında iki ülke arasındaki ticaret hacmi yaklaşık 2,4 milyon dolar iken 2011 yılında 3 katına çıkarak rekor kırdı ve 7,2 milyar dolara kadar yükseldi.

Her türlü sorun için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz arkadaşlarımız haftaiçi saat 09:00 ile 18:30 arasında en geç 2 saat içinde size geri dönüş yapacaklardır.

İlgili Kişi Ad Soyad*

Firma Adı *

Telefon*

E-Posta*

Nakliye Şekli
Kara TaşımasıHava TaşımasıDeniz Taşıması
Transit TaşımasıKobine Taşıması

Taşınacak Ülke*

tir

tir

HİZMETLERİMİZ

Diğer Hizmetler...

Detaylı Bilgi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz